Hotel u pralesa
www.hotelupralesa.cz

Hotel u pralesa

rodinné ubytování na čistém vzduchu
Novohradské hory

Úvaha o cenové politice v ČR, smlouvání a tak trošku o nás...

Vážení a milí klienti – dovolím se vám svěřit s pár názory. Jestli se nechcete se mnou zamýšlet, přejděte rovnou k cenám a netrapte se mým filozofováním.  Nedivte se ale, až některé z vás po prvním mailu s poptávkou o ubytování odkáži stejně na tento odstavec.   :-)  :-)

 

Podnikání je celé „bohužel“ o těch bezcenných papírcích, bez kterých to zatím nejde. V posledních dvou letech jsme s manželkou zjistili, že se v našich zemích začíná šířit fenomén „smlouvání“. Víte, projel jsem za volantem hotelbusu s naší CK Pangeotours pořádný kus světa a s tímto způsobem sjednání ceny jsem se setkal častokrát. Například v Maroku, Bolívii, Peru, Zimbabwe a podobně. Bylo to téměř vždy na tržnici a způsob licitace odpovídal věrně kultuře, zvyklostem i naturelu daného národa.  Na tržnici….ano, ale v hotelu? U sjednávání ceny za ubytování v hotelu? Marně hledám v paměti, že bych se odvážil někde handrkovat se o ceně pro naše, klienty.

 

Přemýšleli jsme s Lenkou o tom, že navýšíme cenu, tak aby byl prostor ke smlouvání a tlačení ceny dolů. Pak se ale ve mně vzepřel vzdor. Uvědomil jsem si, že nechci být tím, kdo bude podporovat tento koňskohandlířský trend. Nechci zařadit  Čechy  tam, kam kulturní, vzdělaný a hrdý národ nepatří.

 

Naše ceny proto, po odečtení daně z přidané hodnoty, daně z příjmu, úroku z úvěru, atd. atd. atd. již

 

„neskýtají žádný prostor k dalším slevám“,

 

Zdvořile vás proto prosím, vážení klienti – Nesmlouvejte, nelicitujte. Buďte šetřiví, ale dostatečně hrdí.

 

Vím, že to v této nesmírně těžké době „nikdo“ nemá jednoduché. Ale právě proto je koncepce našeho ubytování vedena snahou podpořit (i cenou) specifickou klientelu. Rádi se tu potkáváme s bývalými  skauty, trempy, seniory, ale i s rodinami s dětmi. Všichni, kdo hledají pohodu, klid, ale i svou neústupnost, čistotu, odhodlání a pozitivní duši, jsou tady vítáni. Protože takové jsou Novohradky.

 

Omlouvám se, jestli jsem někoho popíchnul a děkuji všem těm, které jsem trošku posunul k zamyšlení, o čem je život.

 

Děkujeme za pochopení. Děkujeme také, že jste si vybrali právě naše ubytovací zařízení. Podpořili jste tím projekt, který zachránil před zánikem jeden z mnoha pohraničních vojenských objektů.

 

Vynasnažíme se vám na oplátku vyjít, jak jen bude v našich silách, vstříc.

Co říct závěrem?

 

„Žijme život naplno, protože ten s nikým nesmlouvá.“  
:-)  :-)

 

 

 

 

Zpět na Ceník

 
Copyright © 2011  ·  Hotel u pralesa - rodinné ubytování - Novohradské hory  ·  Všechna práva vyhrazena
Robert Sedlák  -  Váš osobní Webmaster   ·   webmaster.robertsedlak.cz